Ile kosztuje transport psa i kota?

Przewóz zwierząt za granicę – organizacja i cena.

Przeloty między Polską a krajami europejskimi z roku na rok stają się coraz tańsze. Sprawa się jednak komplikuje jeśli chcemy przetransportować również swojego pupila i  nie chcemy, aby spędził podróż w luku bagażowym.

W tej sytuacji z pomocą przychodzą firmy transportowe, które regularnie kursują na popularnych trasach zagranicznych.

Przeprowadziliśmy analizę kilkudziesięciu zleceń transportu psów oraz kotów zrealizowanych dzięki Clicktrans.pl, wykonanych przez różne firmy transportowe, zarówno na krótkich i na długich trasach europejskich. Najczęstszymi kierunkami są zdecydowanie Wielka Brytania oraz Niemcy. Cena transportu jest wypadkową trasy, wielkości zwierzaka i wielu innych czynników.

Średnia cena transportu to 0,48 zł za kilometr.

Najczęściej cena takiego transportu wynosi między 500 a 800 zł.

Zlecając transport zwierząt domowych pamiętajmy o tym, by pupil był transportowany w certyfikowanych transporterach. Zwierzak powinien posiadać potrzebne dokumenty szczepień oraz paszport. Firma przez nas wybrana powinna posiadać zezwolenie na transport zwierząt oraz kierowca powinien posiadać stosowną licencję na przewóz zwierząt.

Koniecznie należy się upewnić jak będzie wyglądała opieka nad naszym zwierzakiem podczas transportu oraz uregulować sprawę wody, miski oraz jedzenia dla pupila.

Przykłady:

Transport psa Rypin-Swindon

 

 

1713.20km 900 zł

 

http:/clicktrans.pl/przesylka/zlece-transport-psa,aid,209689.html

 

 

transport kota

 

Przewóz kotki z Polski do Szkocji

2288.60 km   800zł

   https://clicktrans.pl/przesylka/przewoz-kotki-z-polski-do-szkocji,aid,179494.html

 

 

Piesek Gdynia – Londyn

1658.30 km  750 zł

https://clicktrans.pl/przesylka/piesek-gdynia-londyn,aid,165543.html

Więcej o transporcie zwierząt przeczytacie również tu: http://www.info.clicktrans.pl/jak-zorganizowac-transport-psa-lub-kota/

Tutaj możecie zlecić transport swojego zwierzaka: 

Would you like to read it in English? Click on the following links to get some valuble tips on travelling with a cat or a dog:

Agnieszka, Clicktrans.pl

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

Może Ci się również spodoba

24 komentarze

 1. Anna napisał(a):

  A czy zwierzaki mają zapewnione jedzenie w tym czasie, czy dajemy własną karmę?

 2. Iwona napisał(a):

  Jaka byłaby cena za transport zwierzaka (mały pies) z przemyśla do warszawy lub okolice

 3. Radek napisał(a):

  Witam Pani Agnieszko ile psow mozna przewiezc przez francuska granice jezeli jest sie posiadaczem zarejestrowanej hodowli w uk

 4. Adam napisał(a):

  Witam
  Czy transportery zakupione w sklepie zoologicznym posiadające „certyfikaty” akceptowane przez linie lotnicze są rzeczywiście akceptowane? Czy mam pewność kupując transporter ,że nie cofą mnie na lotnisku bo nie mam jakiegoś znaczka ?

 5. Angelika napisał(a):

  Witam, mam pytanie, we Wrzesniu chciałabym poleciec do Irlandii, lecz moja kotka musi znaleźć inną droge Transportu, więc moje pytanie jest następujące, ile kosztował by jej transport z Wrocławia do Dublina ?

 6. urszula napisał(a):

  potrzebuje adresu firmy ktora sie zajmuje transportem psow z hiszpanii do polski

 7. Paweł napisał(a):

  koszt transportu psa okolo 22 kg do Australii, wraz z kosztami wet’a, ambasada?

 8. Wioletta napisał(a):

  Czy jest jakieś ograniczenie w ilości wwozonych kotów do Niemiec? Jestem osobą prywatną i zamierzam jesienią wyjeżdżać z 7 kotami . Czy obowiązują mnie te same przepisy co przy 1 lub 3 kotach czy też jakieś inne dodatkowe?

 9. Kasia napisał(a):

  Jaki koszt byłby psa z turcji ( Mahmutlar)do Polski( wroclaw)

  • Malwina napisał(a):

   Dzień dobry! Aby wycenić transport, polecam wystawić bezpłatne ogłoszenie w serwisie: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1. Jeszcze tego samego dnia powinna Pani otrzymać pierwsze zapytania. Wystawienie ogłoszenia nie jest zobowiązujące, a pozwoli Pani zorientować się w cenach i znaleźć najlepszy transport. Pozdrawiam serdecznie!

 10. Kopytko napisał(a):

  Chcialabym przewiesc psa 2 miesiace di z polski do wloch czy jest ti mozliwe?

  • Malwina napisał(a):

   Oczywiście! Wystaw bezpłatne ogłoszenie na stronie: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1 . W swoim ogłoszeniu opisz dokładnie, jaki piesek potrzebuje transportu, podaj terminy i trasę. Przewoźnicy sami zgłoszą się do Ciebie z ofertami.
   Zanim jednak zlecisz transport odwiedź stronę Głównego Inspektoratu Weterynarii, żeby upewnić się, jaki jest minimalny wiek, w którym można transportować pieska i jakie szczepienia powinien posiadać. Pozdrawiam serdecznie!

 11. Mateusz napisał(a):

  Witam serdecznie, chciałbym zakupić pieska w Ukrainie bądź Rosji, podpowie mi ktoś jak mogę rozwiązać taką sytuację? Czy osoba, która ewentualnie transportowałaby dla mnie dobermana, będzie w stanie zapłacić na miejscu, podjechać po niego i dowieźć go do Polski? Chodzi nawet o przekroczenie granicy. Czy lepiej samemu jechać po psiaka? Proszę o rady, pozdrawiam!

  • Malwina napisał(a):

   Dzień dobry! Wszystko zależy od Pana indywidualnych ustaleń z przewoźnikiem. Polecamy wystawić ogłoszenie tutaj: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1 i kiedy zgłoszą się przewoźnicy z ofertami transportu, ustalić z nimi osobiście (np. w komentarzach) szczegóły zlecenia. W razie, gdyby nie doszli Państwo do porozumienia, samo wystawienie ogłoszenia jest darmowe i niezobowiązujące – ostatecznie może Pan nie przyjąć żadnej oferty, jeśli nie spełni Pana kryteriów. Pozdrawiamy serdecznie!

 12. axel napisał(a):

  witam ile by mnie wynioslo przewiezdz szczeniaka spaniela do hiszpani miejscowosc sevilla?

  • Izabela Judycka napisał(a):

   Każde zlecenie jest inne, dlatego zachęcam do umieszczenia bezpłatnego ogłoszenia na Clicktrans: https://clicktrans.pl/transport/zwierzat/
   W ogłoszeniu warto podać trasę, rasę, wagę zwierzaka i pasujące terminy transportu. Przewoźnicy specjalizujący się w tego typu przewozie odpowiedzą na ogłoszenie i przekażą swoje wyceny.

 1. 2 grudnia 2016

  […] Chcesz sprawdzić, ile kosztuje przewóz psa lub kota za granicę? Tutaj znajdziesz przykładowe ceny transportu: http://www.info.clicktrans.pl/ile-kosztuje-transport-psa-i-kota/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *